5 wskazówek jak sprzedać swoje filmy z drona

Latanie dronem to idealny pomysł na nowe perspektywy ale być może zadajesz sobie pytanie jak sprzedać swoje filmy z drona? W dzisiejszych czasach możesz połączyć hobby z zarabianiem pieniędzy. Alex Assenmacher który robi dobre pieniądze na nagraniach z powietrza (nagrywa m.in Tour de France) podpowie Wam jak dobrze sprzedać swój film.

 

Wskazówka filmowa #1: Rób dobry marketing

Najwięcej firm szuka ujęć drona w specyficznych sceneriach i lokalizacjach. Najpopularniejsze są zachody słońca, monumentalne budowle czy tez panoramy miasta. Pamiętaj o gładkich, wolnych i stabilnych ujęciach. Z pewnością zwiększy to szansę na sprzedaż Twojego contentu.

5 wskazówek jak sprzedać swoje filmy z drona-drone 2591566 1920 768x432

 

Wskazówka filmowa #2: Nazwij swoje ujęcia

Wrzucanie swoich filmów z drona na serwisy video to pierwszy marketingowy krok. Nie zapomnij odpowiednio otagować i nazwać swoje dzieło. Bez tego, firmy poszukujące nagrań z drona będą miały trudności ze znalezieniem Twojego wideo. Zamiast tytuować film „Zabawa w Tajlandii”, dodaj tam swoją markę lub imię aby zbudować swoją reputację. Nie zapomnij o słowach dron czy też wyrażeń określających content np. „zachód słońca w Tajlandii”. Znacznie ułatwi to znalezienie Twojego contentu przez firmy.

5 wskazówek jak sprzedać swoje filmy z drona-123 1 768x350

 

Wskazówka filmowa #3: Określ cennik

Jeśli firma która chce zakupić twój materiał nie określiła ile chce zapłacić, upewnij się że posiadasz standardowy cennik. Tworząc go, kategoryzuj odpowiednio swoje filmy i ceny. Wycena jakości 4K, konkretnych scen i długości wideo znacznie ułatwi przygotowanie oferty dla końcowego klienta.

5 wskazówek jak sprzedać swoje filmy z drona-pexels photo 259092 2 768x512

 

Wskazówka filmowa #4: Umiejętności

Fotografuj i nagrywaj w trybie manualnym. Nigdy nie włączaj automatycznego balansu bieli czy ekspozycji. Wszystko da się ustawić w postprodukcji. Upewnij się że nagrywasz w jak najlepszej jakości nawet jeśli klient potrzebuje niższych rozdzielczości. Kompresja filmów 4K do 1080p daje lepsze wyniki niż nagrywania w 1080p.

5 wskazówek jak sprzedać swoje filmy z drona-pexels photo 257904 768x512

 

Wskazówka filmowa #5: Cierpliwość

Mimo skorzystania z powyższych wskazówek, może zająć trochę czasu zanim firmy zdecydują się skorzystać z Twoich usług. Bądź cierpliwy! Sprzedaż materiału filmowego zwykle kończy się negocjacjami zwłaszcza jeśli zamawiający potrzebuje kilku scen. Bądź elastyczny.

Źródło: wetalkuav.com

To ci się spodoba
Komentarze
Ładowanie...