8 wakacyjnych, dronowych porad

Wakacje z dronem to idealny czas na nieziemskie ujęcia ale jego transport może być nie lada wyzwaniem. Obecne, kieszonkowe drony są małe, składane i bardzo łatwo zabrać je w podróż. Zabierając drona na wakacje, skorzystaj z poniższych porad:

Wakacyjna, dronowa porada #1:

Zrób sobie listę sprzętu który chcesz ze sobą zabrać. Np. karty microSD, akumulatory i inne potrzebne akcesoria.

dron wakacje-karty microsd

Wakacyjna, dronowa porada #2:

Zabierz plecak lub torbę transportową na Twojego drona. Zapakuj go tak, aby był do niego łatwy dostęp kiedy będziesz przechodził kontrolę lotniskową.

dron wakacje-plecak na drona

Wakacyjna, dronowa porada #3:

Ściągnij mapy przed podróżą: Znajdź potencjalne miejsca w których będziesz latać a następnie ściągnij mapy do swojego urządzenia. To bardzo ważne ponieważ za granicą lub w innym miejscu możesz mieć problemy z dostępem do Internetu!

dron wakacje-mapy dji

Wakacyjna, dronowa porada #4:

Sprawdź lokalne przepisy: Każde państwo posiada inne prawo dotyczące dronów. Bądź pewny że latasz zgodnie z prawem przed podróżą.

dron wakacje-prawo uavo

Wakacyjna, dronowa porada #5:

Zabierz swojego drona jako bagaż podręczny: Jeśli masz możliwość zabrania swojego drona ze sobą do samolotu – skorzystaj z niej. Maleją wtedy szanse uszkodzenia Twojej maszyny podczas transportu. Pamiętaj o rozładowaniu akumulatorów przed podróżą jeśli masz zamiar zabrać drona do samolotu.

dron wakacje-bagaze

Wakacyjna, dronowa porada #6:

Rób ujęcia z 3 różnych perspektyw: Filmuj latając tyłem, bokiem, ze wznoszeniem. Po powrocie wybierzesz najlepsze ujęcia.

dron wakacje-foto woda

Wakacyjna, dronowa porada #7:

Używaj różnych trybów lotu: Inteligentne tryby lotu pomagają w ujęciach. Jeśli Twój dron potrafi krążyć wokół punktu, podążać za Tobą –  nie zawahaj się tego wykorzystać!

dron wakacje-tryby lotu

Wakacyjna, dronowa porada #8:

Nie zanudzaj: Lataj i filmuj z różnych perspektyw. Nie ma nic gorszego jak mdły, prosty film.

Źródło: wetalkuav.com

To ci się spodoba
Komentarze
Ładowanie...