DJI Mavic czy Spark: który dron lepszy w podróż?

DJI Spark i Mavic to najlepsze drony jeśli chodzi o mobilność, ale którego zabrać w podróż?

Plusy DJI Spark

DJI Spark posiada kamerę full HD ale sensor jest identyczny jak w Mavica. Jeśli jesteś vloggerem, inteligentne tryby lotu jak rocket i dronie mogą być dla Ciebie bardzo pomocne. Możesz kontrolować Sparka bez aparatury sterującej. Akumulator wystarcza na 15-minutowy lot ale możesz oczywiście zabrać dodatkowe akumulatory. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest możliwość ładowania przez standardowe złącze micro-USB. Jeśli nie chcecie hałasować dronem, Spark będzie idealny. Jego małe śmigła generują o wiele mniejszy hałas niż napęd w większych dronach.

dji mavic czy spark: który dron lepszy w podróż?-dron do podrozowania

 

Minusy DJI Spark

Zasięg Sparka jest o wiele mniejszy niż Mavica oraz kamera posiada węższe pole widzenia. Aparatura sparka posiada kilka ograniczeń m.in bardzo małą ilość dostępnych ustawień video

dji mavic czy spark: który dron lepszy w podróż?-dji spark podroz

 

Plusy DJI Mavic

Kamera 4K to główny atut Mavica. Jest bardzo mobilny, posiada składane ramiona. Kontroler Mavica jest lepszy, jest bardziej niezawodny jeśli chcesz latać między drzewami. Aparatura posiada wbudowany wyświetlacz.

dji mavic czy spark: który dron lepszy w podróż?-dji mavic pro

 

Minusy DJI Mavic

Jest większy, cieższy i głośniejszy niż DJI Spark

dji mavic czy spark: który dron lepszy w podróż?-Drone Prix on Mavic

 

Który dron jest lepszy do podróżowania?

Jeśli potrzebujesz drona do wykonywania bardziej profesjonalnych ujęć na dużym obszarze, wybierz Mavica. Jeśli zadowolą Cię ujęcia z małej odległości np. pomiędzy budynkami – wybierz Sparka. Wybór drona w podróż zależy tylko i wyłącznie od twoich planów ujęciowych!

 

Źródło: wetalkuav.com

To ci się spodoba
Komentarze
Ładowanie...