DJI wprowadziło własne ID dla systemu Aeroscope

W październiku DJI zaprezentował Aeroscope , przenośny system śledzenia dronów , który może zlokalizować dowolnego drona DJI w promieniu 5km, niezależnie od tego, czy jest on obsługiwany w trybie online, czy offline . Teraz zaimplementowano nową funkcję, która pozwala pilotom dobrowolnie identyfikować operacje lotnicze władzom używającym Aeroscope. Jest to rozpoznawczy znak dla służb, że operator bezzałogowego statku latającego lata legalnie. Może to być przydatne dla pilotów latających w miejscach niebezpiecznych, takich jak pobliże lotnisk. Dostęp do nowej funkcji Aeroscope można uzyskać w najnowszej aplikacji DJI GO 4, a jej celem jest pomoc operatorom i władzom w maksymalizacji bezpieczeństwa w powietrzu.dji wprowadziło własne id dla systemu aeroscope-dji aeroscope

Aeroscope został stworzony jako zrównoważone rozwiązanie w celu rozwiązania problemów związanych z bezpieczeństwem i prywatnością dla lokalnych społeczności. Jest on wyposażony w technologię, która wykorzystuje łącze komunikacyjne pomiędzy dronem i jego operatorem do śledzenia DJI UAV. Po napotkaniu przez Aeroscope drona-intruza, informacje, takie jak numer rejestracyjny, podstawowe dane telemetryczne i dane lokalizacji są przesyłane do urządzenia śledzącego. Władze mogą następnie skontaktować się z policją, jeśli zajdzie taka potrzeba. Mamy bliższe spojrzenie na Aeroscope dzięki filmowi The Verge na YouTube:

Źródło: kanał youtube The Verge

W wideo na YouTube, DJI Inspire latał w ograniczonej przestrzeni powietrznej, a Aeroscope znalazł drona w czasie rzeczywistym. Odbiornik wskazał lokalizację drona za pomocą ikony. Monitor DJI CrystalSky pokazał adres e-mail operatora, więc władze mogły skontaktować się z właścicielem drona za pośrednictwem poczty elektronicznej.

dji wprowadziło własne id dla systemu aeroscope-dji aeroscope sledzenie dronow

Co się stanie gdy Aeroscope namierzy drona-intruza?

Operatorzy, którzy zostaną złapani w locie w ograniczonej przestrzeni powietrznej, otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną w celu uzyskania odpowiedniej licencji na lot w tej okolicy. Jeśli dron nie został zarejestrowany, wiadomość e-mail nie zostanie wysłana przez Aeroscope. W zależności od sytuacji lokalna policja może się zaangażować, ale wykroczenie prawdopodobnie spowoduje ostrzeżenie. Jeśli operatorzy latają nad bazami wojskowych bez pozwolenia, najprawdopodobniej zostaną zestrzeleni.

 

Jak uzyskać dostęp do nowej funkcji Aeroscope?

Operatorzy muszą zaktualizować aplikację DJI GO 4, a następnie znaleźć menu „remote identification” w ustawieniach głównych kontrolera. Menu pozwoli operatorom nadawać im unikalny kod identyfikacyjny użytkownika związany z każdym kontem operatora DJI. Domyślne ustawienie wyłącza transmisję danych osobowych, ale operatorzy dronów mogą udostępniać więcej informacji o sobie poprzez „Identification & Flight Information”
Nowa funkcja Aeroskop została stworzona, aby ułatwić władzom odróżnianie lotów legalnych od nielegalnych. Wraz z przewidywanym wzrostem liczby dronów konsumenckich , Aeroscope będzie stosowany w celu zapewnienia bezpieczeństwa bezzałogowych statków latających .

 

Źródło: wetalkuav.com

To ci się spodoba
Komentarze
Ładowanie...