Dlaczego nie powinieneś dotykać wirujących śmigieł

Drony mogą być używane do fotografii i filmów, ale podobnie jak inne przydatne narzędzia mogą być niebezpieczne. Najbardziej niebezpieczną częścią są wirujące śmigła. Firmy stworzyły drony, które posiadają zakryte śmigła, ale ze względu na maksymalizację czasu lotu, większość najlepszych dronów wciąż ma odsłonięte łopaty wirnika. Pozostawia to problem, ponieważ śmigła mogą być zadać śmiertelny cios, zwłaszcza gdy dron rozwija swój pęd poprzez lot w kierunku człowieka.

Nie dotykaj wirujących śmigieł!

Człowiek na filmie był wyraźnie niedoświadczony, chwytając w rękę DJI Mavica . Oprócz amatorskiego lądowania drona na poruszającej się łodzi, obsługa drona jak piłkę do nogi była wielkim błędem. Skończyło się to małym cięciem.

dlaczego nie powinieneś dotykać wirujących śmigieł-dji mavic smigla

Większe drony oznaczają większe obrażenia

Program Pogromcy Mitów sprawdził, czy spotkanie z dronem może być śmiertelne. Testy składały się z wielorakich dronów uderzających w wypełniony cieczą manekin. Drony uderzyły w obszar szyjny manekina, aby sprawdzić, czy uda się zadać ranę. Śmigła używane z małym dronem były plastikowe, więc skutkowało to ich ugięciem pod wpływem uderzenia. Większe śmigła były zbudowane z włókna węglowego i z łatwością wbijały się w manekina, ponieważ były mocniejsze. Podsumowując, mniejsze drony zadają mniejsze obrażenia niż hexacoptery z większymi śmigłami.

dlaczego nie powinieneś dotykać wirujących śmigieł-pogromcy mitow drony

Drony ze śmigłami z włókna węglowego są bardziej niebezpieczne, potrafią zadać cios jak nóż. Oprócz Pogromców Mitów, test przeprowadzony przez Uniwersytet w Aalborg wykazał również, że śmigła, szczególnie te z włókna węglowego, z łatwością mogą zabić człowieka.

Według naukowców z Virginia Tech, większość śmigieł w dronach konsumenckich wiruje z prędkością 8000 obrotów na minutę , więc trzymanie rąk z dala od wirujących śmigieł jest zawsze dobrym pomysłem. Systemy przeciwzderzeniowe opracowane są w celu ochrony samego urządzenia i ludzi go otaczajacych, ale skraca to czas lotów. Osłony śmigieł są nadal najlepszą opcją dla każdego, kto chce latać bezpiecznie. Mogą uratować drona przed całkowitym zniszczeniem np. przy zwykłym uderzeniem o ścianę.

Obracające się śmigła są niebezpieczne

Z różnych testów i filmów pokazujących zagrożenia związane z wirującym śmigłem wynika, że drony konsumenckie nie mogą być traktowane jako proste zabawki. Chwytanie ich do rąk najlepiej pozostawić doświadczonym pilotom lub profesjonalistom, ale nadal istnieje ryzyko związane z tym manewrem. Drony mogą być używane do zabawy, ale nie zapominajcie, że muszą być też bezpiecznie obsługiwane.

Źródło: wetalkuav.com

Zapisz się do naszego newslettera!
Jako pierwszy otrzymasz zawsze świeże nowinki dronowe na twój adres e-mail!
Możesz zrezygnować z zapisu w każdej chwili

To ci się spodoba
Komentarze
Ładowanie...