Najlepsza karta MicroSD do dronów

Wybór najlepszej karty microSD dla drona może być trudny. YouTouber Tom’s Tech Time porównał kilka najpopularniejszych kart microSD. Producenci większości kart podają zawyżone dane dotyczące odczytu i zapisu danej karty. W rzeczywistości prędkości te klasują się nieco niżej niż podane w katalogach. Producenci dronów (np. DJI) w specyfikacjach kamer podają listę zalecanych kart pamięci microSD ale te są drogie i dobrane na wyrost. Szybkość transferu pozwoli zaoszczędzić czas na kopiowaniu plików ale najważniejszym parametrem karty MicroSD jest prędkość zapisu. Video z testu pozwoli ci wybrać najlepszą kartę pamięci do twojego drona.

 

Jak karty zostały przetestowane?

Test został przeprowadzony za pomocą czytnika kart pamięci na USB 3.0 oraz programu Cristaldiskmark. Aby porównać prędkość zapisu, wykonano próbę z plikiem video o wielkości 4.1GB.

 

Najwolniejsze i najszybsze karty pamięci microSD dla dronów

 

Zgodnie z testem, najwolniejszą kartą microSD jest Kingston Gold MicroSD a najszybszą była Sandisk Extreme Pro. Kingston Gold posiada katalogową prędkość zapisu 45 MB/s i odczytu 90 MB/s. Podczas testów, karta osiągnęła prędkości 37.7 MB/s w zapisie i 75.77 MB/s w odczycie. Karta Sandisk Extreme Pro posiada prędkości katalogowe 90 MB/s zapis i 95 MB/s odczyt. Test wykazał prędkości 78.17 MB/s w zapisie i 79.66 MB/s w odczycie. Transfer pliku video 4.1GB na kartę Kingston zajął 1min 24sek a na kartę Sandisk 49 sekund.

 

Inne karty microSD warte uwagi

najlepsza karta microsd do dronów-toshiba

Sandisk Extreme Pro w teście była najszybsza kartą ale i też najdroższą. Równie dobrą opcją może być karta Toshiba Exceria Pro, Samsung Pro czy Verbatim microSD. Smasung i Verbatim znajdują się na szczycie listy top 4 w teście i obie wskazywały większe prędkości niż podane przez producenta. Jeśli szukacie dobrej alternatywy dla Sandiska to Toshiba będzie idealnym wyborem.

 

Których kart się wystrzegać?

Kupując karty microSD na stronach aukcyjnych jak Allegro, Ebay jest proszeniem się o porażkę. Wiele kart pochodzi z chin i są podróbkami które trudno odróżnić od oryginału. Mogą posiadać duże prędkości ale po kilku zapisach i odczytach wyzioną ducha. Przez to możecie stracić najlepsze ujęcia z drona. Kupujcie karty tylko w stacjonarnych i markowych sklepach.

Źródło: wetalkuav.com

To ci się spodoba
Komentarze
Ładowanie...